CD

TIP

Objednej dva singly a Dotek látek máš zdarma!

Bio

Kapela vzniká v roce 2001 v Příboře u Nového Jičína. Čtveřice bláznů po nekonečném střídání různých projektů a kapel konečně nachází stejnou "vlnu" a sváží aparát pod společnou střechu. A už to jede ...

"Jak tedy zní Bugaboo dnes? Pro mne osobně jsou nepřehlédnutelné a velice zajímavé zejména odkazy na "starou dobrou klasiku" - především blues a rock n´roll (co se týká kytary) a funk (baskytara a bicí). V případě Bugaboo však nejde o žádnou zkamenělinu. Děje se tak spíše spontáně, až bezděčně, než že by to byl jasný záměr. Řekl bych, že se tu v podobě Bugaboo setkáváme s velice zajímavou aktualizací tohoto žánru s přesahy do popu, soulu, rapu a tvrdého rocku.

Je to muzika přímočará, taneční, tepající energií, zároveň však plná silných emocí. Bugaboo mají obrovský dar skládat hity, přitom jim nechybí ani kus muzikantského humoru.

I přes neoddiskutovatelný "lví" podíl "dvorního skladatele" a kapelníka Jiřího Kaluži na tvorbě kapely, zůstavají Bugaboo především společenstvím výrazných muzikantských osobností, což se, jakmile se zaposloucháte, projeví v každém detailu instrumentálních aranží skladeb i ve výrazu a tahu kapely jako celku. Když k tomu připočteme excentrickou vokální a pohybovou smršť, kterou na pódiu předvádí Tomáš Halamíček, nemůžou Bugaboo nechat nikoho na pochybách, že jde o výtečnou koncertní kapelu, která umí "to své" velice dobře "prodat".
Zbyněk Machetanz

Jdi na www.cocacolapopstar.cz

Na přelomu roku 2002/3 kapela odjíždí natáčet první maxisingl do Prahy k Zdeňkovi Šikýřovi. Po bujarém natáčení je na světě pět skladeb doplněných remixem. A hle, hned na jaře 2003 je CD vybráno ze 760 zaslaných cédéček mezi 12 semifinalistů soutěže COCA-COLA POPSTAR!!!

Na podzim pak ČT2 odvysílala docela pěkný hodinový dokument z průběhu prvního ročníku soutěže u nás. V lednu 2004 přijíždí za klukama na jejich koncert STANICE OČKO a natáčí dokument o zrodu a životě kapely.V prosinci 04 se kluci znova ukrývají do studia a po úspěchu první nahrávky neváhají a natáčejí opět v Praze a s nikým jiným, než se Zdeňkem Šikýřem ve studiu Hostivař.

V květnu 2005 pak vychází první oficiální deska u POPRON MUSIC s názvem Dotek látek. Na rozdíl od prvního "anglického" singlu, na desce chlapci zapojili své prozajické závity a půlka z 13 kousků je česky.

S ještě teplou deskou Buga vyřážejí do spárů české klubové a festivalové scény od Aše po Ostravu.

S dalším studiovým počinem si Bubáci dávají trošku voraz a přes samé koncerty nemají čas na "těžkou zkušebnovou práci". A tak další studiový zářez nastává až v květnu 2007, kdy kluci oslovují pro změnu svého dobrého známého Toma Neuwirtha. Po domluvě se Buga stěhuje do Kopřivnice do studia Animan. A rázem je na světě nový singl DIONÝZ, obsahující tři nové pecky. Se singlem kluci objíždějí rádia a živě vystupují v ČESKÉ TELEVIZI.

V zimě 07 kapelu po letech opouští baskytarista Petr "Štěpě" Štěpán a stěhuje se do západních čech. MĚJ SE CHLAPE... Post basy hned zaujímá letitý kámoš a člen právě zemřelé kapely Sbiranico Michal "Majkl" Stulík. Do Buga sedl jak hrnec naprdel. Kapela začíná chrlit nové věci a začíná hrát koncerty v nové sestavě.

A jak to šlape teď? Posuďte sami.

V dubnu 2008 Buga nahrává svůj vůbec první unplugged live v místní čajovně. Celý záznam je volně ke stažení... V té době se definitivním 5tým členem stává Gaza.

Tak poskočil další rok a na palubě Bugaboo dochází k další rošádě a to dost zásadní... V lednu 2009 odchází náš "Druppi" Tomík. Takové věci se hold stávají a dějí..

Takže se pátrá po nástupci... i dívky si byly zaspívat, ale těžká to byla věc.., když tu se zjevil "téměř" náhodou náš kamarád Skipy z Valmezu a skočil rovnou do centra dění. A jede se dál. Skipy doplnil doprovodnou kytarou Jiřího a chytá se úplně nový nádech, hlavně zvuku a zpěvu... Rok 2010 a 11 se navíc mezi vlastními koncerty Buga zaplete do multimediálního projektu C´est la vie /viz videa/ a obráží divadelní scény v česku i na slovensku.

Bohužel na sklonku roku 11 je tady opět odchod zpěváka Skipyho a tím Bubáci upadají do zimního spánku.

Přichází rok 14 a po několika jiných kapelách a různých projektech přichází zmrtvýchstání... a návrat Tomíka... a je to tu zas... a šlape to!!! Tak jedééém...:)))